Mercedes CL je jedním z nejluxusnějších kupé, kromě svých následovníků a anglických kupé nemá konkurenci.
Je to pět metrů dlouhé bezsloupkové kupé. Je odvozeno od třídy S, pod jeho dlouhou kapotou může být dvanáctiválec, vůz na této stránce je právě s ním.
Jeho výbava čítá samovyrovnávací podvozek, pokovená dvojitá skla pro zamezení přechodu tepla a hluku, dále odvětrávaná a masážní sedadla.
Když otevřete dveře, uvítá vás ten nejvyšší luxus, všimnete si lesklého kovového prahu, celokoženého interiéru a luxusního dřeva.
Dveře mírně zavřete, samy se dovřou, okna zajedou do střechy.
Při nastartování uslyšíte zvuk, který jste možná ještě nikdy neslyšeli. Potom motor téměř neslyšíte, běží na 800 otáček.
Pustíte si hudbu do reproduktorů značky Bose, ideální je například vážná, epická.
Po rozjetí si všimnete, jak jste příjemně izolováni nejen od zvuků okolí, ale také od vozovky díky hydraulickému podvozku, který nejen měkce pruží, ale také vyrovnává jakýkoliv náklon vozu.
Jakmile motor dosáhne teploty přes 80 stupňů, tak můžete poklidnou luxusní jízdu proměnit ve sportovní až na ten chybějící hluk motoru.
Osobně toto auto považuji vedle SL R230 za nejkrásnější na světě, následovník před faceliftem je ještě pěkný, ale kvalita již šla dolů, S kupé je již poskvrněno chybami v designu.